Komisja konkursowa

Dolnośląski Urząd Marszałkowski zorganizował konkurs
pt. „Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska”. Odbywa się on w IV kategoriach:
1. „Najpiękniejsza Wieś”
2. „Najpiękniejsza Zagroda”
3. „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”
4. „Najlepszy Start w Odnowie Wsi”
Do tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, zgłoszono ogółem 47 wsi z 33 gmin, w tym do kat. „Najpiękniejsza Wieś” – 14 wsi, do kat. „Najpiękniejsza Zagroda” – 9 zagród, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” – 18 projektów, Najlepszy start w odnowie wsi” – 10 projektów.
Z gminy Brzeg Dolny w konkursie uczestniczy wieś Grodzanów. Startuje w kategorii „Najlepszy Start w Odnowie Wsi”. W ostatni piątek komisja konkursowa odwiedziła wieś by zapoznać się z tym co jej mieszkańcy zrobili w roku ubiegłym oraz w tym roku. A mają się czym pochwalić.
Objazdy miejscowości rozpoczęły się w połowie maja i potrwają do 10 lipca. W składzie Komisji znajdą się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Moderatorzy Odnowy Wsi.
Wyniki konkursu poznamy w drugiej połowie lipca, natomiast wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu w tej wsi, która uzyska tytuł Najpiękniejszej Wisi Dolnośląskiej.

Grodzanów walczy o Najlepszy Start w Odnowie Wsi
[Video not found]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualnosci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.